Nová řešení modernizují datová centra a pomáhají zákazníkům podporovat převratné technologie a získat maximální užitek ze svých dat.

Společnost Dell Technologies oznámila nová a vylepšená řešení pro ukládání, správu a ochranu dat, která mají přímý dopad na využívání dat v organizacích. Prostřednictvím těchto nových nabídek podporuje společnost Dell Technologies digitální transformaci firem, protože jim umožňuje uchovávat nepostradatelné informace a zvyšovat pružnost, konkurenceschopnost a míru inovací.

V průzkumu společnosti Gartner 67 % firemních lídrů uvedlo, že jejich společnost nebude do budoucna schopna držet krok s konkurencí, pokud do roku 2020 podstatně nezvýší úroveň digitalizace ve své organizaci. Digitální transformace začíná transformací IT, což vyžaduje, aby zákazníci modernizovali svá datová centra pomocí infrastruktury, která zjednodušuje jejich datové prostředí, optimalizuje aplikační úlohy v jakémkoli rozsahu a zabezpečuje nejcennější aktivum organizace, a sice její data.

Jeff Clarke, místopředseda představenstva společnosti Dell Technologies pro produkty a provoz, se domnívá, že „schopnost organizací využívat potenciál svých dat bude rozhodovat o tom, kdo se v digitální ekonomice zařadí mezi vítěze a kdo mezi poražené. Řada organizací se v současnosti snaží rozšiřovat hodnotu svých tradičních prostředků IT a současně vytvářet nové příležitosti a zvyšovat efektivitu, a proto modernizují svou IT infrastrukturu jako zásadně důležitý krok pro zvyšování digitalizace. Obracejí se při tom na společnost Dell Technologies, aby jim toho pomohla dosáhnout prostřednictví svého špičkového portfolia produktů, řešení a služeb.“

dtw storage 1

Úložiště bez kompromisů: Dell EMC Unity XT

Jednička z hlediska obratu na trhu externích podnikových úložných systémů oznamuje novou generaci datového úložiště střední třídy Dell EMC Unity. Úložiště Dell EMC Unity XT je až dvakrát rychlejší než jeho předchůdce a o 67 % rychlejší než jeho nejbližší konkurent. Optimalizace tohoto systému pro vyšší datovou efektivitu umožňuje dosáhnout redukce dat v poměru až 5:1 a až 85% systémové efektivity. Je také navržen pro prostředí využívající více druhů cloudů. Úložiště Dell EMC Unity XT je možné provozovat ve veřejném cloudu, umožňuje plynule přesouvat data do cloudu a je k dispozici jako služba prostřednictvím nového řešení Dell EMC Cloud Storage Services. Úložiště Dell EMC Unity může být navíc součástí cloudu postaveného na řešeních společnosti Dell Technologies v rámci ověřeného designu.

Zatímco nabídky od konkurence musejí vždy v něčem slevit, datová úložiště Dell EMC Unity XT jsou navržena tak, aby bylo možné vyhnout se kompromisům z hlediska výkonu a efektivity. Nové platformy Dell EMC Unity XT poskytují veškerý potřebný procesorový výkon, který umožňuje současně zajišťovat chod aplikací, provádět zpracování v rámci inline redukce souborů a bloků dat a poskytovat provozní datové služby. Úložiště Dell EMC Unity XT je postaveno na moderní architektuře typu active-active a je připraveno na používání technologie NVMe, což zákazníkům umožňuje dosáhnout maximálního zúročení jejich investice a posunout kupředu transformaci IT.

dtw storage 2

Zvládnutí růstu nestrukturovaných dat pomocí systémů Dell EMC Isilon

Cílem společnosti Dell EMC je pomoci svým zákazníkům držet krok se záplavou dat ve scénářích použití umělé inteligence, jako jsou autonomní vozidla, a také v klíčových odvětvích, včetně médií, zábavního průmyslu a zdravotnictví, a proto posiluje možnosti své produktové řady Isilon špičkových horizontálně škálovatelných systémů NAS. Nejnovější verze systémů Isilon nabízí ohromnou škálovatelnost, lepší integraci s cloudem a zabezpečení na podporu těch nejnáročnějších aplikačních úloh pracujících se soubory.

Isilon OneFS 8.2 poskytuje až o 75 % vyšší škálovatelnost klastrů (až 252 uzlů) a umožňuje navyšovat kapacitu jednotlivých klastrů až na 58 PB se souhrnnou propustností až 945 GB/s. To umožňuje podnikům rychleji dosáhnout obchodních přínosů díky nesrovnatelné jednoduchosti spolu s vysokou škálovatelností. Nová platforma hybridního horizontálně škálovatelného úložiště Isilon H5600, která využívá software OneFS 8.2, navíc poskytuje ideální rovnováhu mezi kapacitou s vysokou hustotou a výkonem.

dtw storage 3

Bezproblémové propojení s veřejným cloudem pomocí řešení Dell EMC Cloud Storage Services

Firmy všech velikostí potřebují rozšířit svou místní infrastrukturu do veřejného cloudu v rámci celé řady případů použití, mezi které patří obnova po havárii, testování a vývoj nebo analýza. Na jejich podporu doplňuje společnost Dell Technologies své portfolio infrastrukturních řešení připravených na cloud o nové řešení Dell EMC Cloud Storage Services.

Řešení Cloud Storage Services rozšiřuje datová centra zákazníků do cloudu tak, že poskytuje úložiště Dell EMC – přímo propojené s výpočetními prostředky veřejného cloudu – jako službu. Poskytovatel spravované služby přivádí za tímto účelem vysokorychlostní připojení s nízkou latencí z veřejného cloudu přímo do systémů Dell EMC Unity, PowerMax a Isilon ve svém datovém centru. Zákazníci proto mohou využívat výhody odolného, trvalého úložiště od společnosti Dell EMC nasazeného souběžně s veřejným cloudem, a získat tak pružnost díky možnosti využívání více druhů cloudů. Zákazníci společnosti VMware mohou využívat řešení automatizovaného zotavení po havárii jako služby (DRaaS) v rámci nabídky VMware Cloud on AWS, která poskytuje bezproblémové řešení zotavení po havárii v cloudu na podnikové úrovni, s průběžnými platbami podle používání.

Platforma Dell EMC PowerProtect poskytující flexibilitu a integrovanou inteligenci

V roce 2018 narostl průměrný objem dat, které organizace spravovaly, v celosvětovém měřítku v porovnání s rokem 2016 o 569 %. IT oddělení nedokážou předvídat, jak velký objem dat budou muset v průběhu dvou nebo tří let chránit a spravovat, a proto potřebují flexibilitu a škálovatelnost na nové úrovni. Jako lídr v odvětví, co se týče účelově navržených zařízení pro zálohování a softwaru pro replikaci a ochranu dat, se společnost Dell EMC snaží organizacím pomáhat chránit, spravovat a obnovovat data v jakémkoli rozsahu a prostředí (místním nebo virtualizovaném prostředí nebo ve veřejném cloudu), a proto představila nová řešení pro správu dat založená na platformě Dell EMC PowerProtect Software a multidimenzionálním zařízení Dell EMC PowerProtect X400.

Platforma Dell EMC PowerProtect Software zajišťuje ochranu, replikaci a opětovné používání dat a nabízí funkce pro správu v modelu SaaS a samoobslužné funkce, které jednotlivým vlastníkům dat umožňují nezávisle řídit operace zálohování a obnovení. Zákazníci společnosti VMware získají moderní a jednoduché řešení správy dat pro svá prostředí vSphere, včetně automatizovaného zálohování a obnovení na základě zásad a integrace s řešením vRealize Automation.

Zařízení Dell EMC PowerProtect X400 pro správu dat, které je dostupné v hybridní nebo výhradně flashové konfiguraci, nabízí flexibilitu vertikálního škálování prostřednictvím rozšiřování místní kapacity spolu s výpočetním výkonem a kapacitou poskytovanou horizontálním škálováním. Zařízení PowerProtect X400 je také prvním řešením pro správu dat od společnosti Dell EMC, které s využitím strojového učení inteligentně zajišťuje vyrovnávání zatížení tak, aby umisťování chráněných dat bylo co nejefektivnější a nákladově nejvýhodnější.

dtw storage 4

Zařízení Dell EMC Integrated Data Protection Appliance umožňující zvolit si správnou velikost řešení na ochranu dat

Pro malé a středně velké firmy, které chtějí vylepšit ochranu dat s použitím integrovaného zařízení, oznámila společnost Dell EMC dostupnost svého oblíbeného zařízení Dell EMC Integrated Data Protection Appliance (IDPA) DP4400 ve verzi s kapacitou 8–24 TB. Tato verze zařízení IDPA DP4400 s nižší kapacitou je ideální pro menší organizace a vzdálené pobočky. Současně stále umožňuje zvýšení kapacity až na 96 TB prostřednictvím zakoupení licenčních kódů a sady pro upgrade.

Služby divize Dell Technologies Services pro datová centra

Divize Dell Technologies Services poskytuje celou škálu doplňkových špičkových služeb s cílem pomoci zákazníků získat jistotu, že jim jejich investice do řešení Dell Technologies budou přinášet maximální hodnotu. Specialisté na služby poskytují strategické poradenství a odborné technologické znalosti, které urychlují návratnost investic a umožňují dosáhnout maximální efektivity architektury úložiště a ochrany dat a provozu ve vícecloudových prostředích.

Dostupnost

  • Úložná pole řady Dell EMC Unity XT budou obecně dostupná v červenci 2019.
  • Software Dell EMC Isilon OneFS 8.2 je již nyní dostupný.
  • Platforma Dell EMC Isilon H5600 bude obecně dostupná v červnu 2019.
  • Řešení Dell EMC Cloud Storage Services bude obecně dostupné v květnu 2019.
  • Platforma Dell EMC PowerProtect Software a zařízení PowerProtect X400 budou obecně dostupné v červenci 2019.
  • Verze zařízení Dell EMC IDPA DP4400 s kapacitou 8–24 TB bude obecně dostupná v květnu 2019.

O společnosti Dell Technologies

Dell Technologies je unikátní skupina firem, které poskytují organizacím potřebnou IT infrastrukturu, aby mohly budovat svoji digitální budoucnost, transformovat své IT a chránit svá nejdůležitější aktiva: informace. Společnost poskytuje služby firmám všech velikostí ve 180 zemích – od 99 % firem v žebříčku Fortune 500 až po jednotlivé spotřebitele – kterým dodává nejkomplexnější a nejinovativnější portfolio produktů od těch nejzákladnějších až po jádrová a cloudová řešení. Rodina Dell Technologies se skládá z následujících značek: Dell, Dell EMC, Pivotal, RSA, Secureworks, Virtustream a VMware.

Kontakt pro média: Brady Clough, Southpaw Productions s.r.o., e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; mobil: +420 777 723 599

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...

Nejčtenější články