Partnerský program EPLAN Partner Network byl založen před více než dvěma lety a v průběhu této doby se do programu zapojilo přibližně šedesát společností.

Strategičtí partneři jako Phoenix Contact, Siemens a Rockwell Automation a technologičtí partneři – včetně společností ABB, Lapp Kabel, Wago a Weidmüller – se potkávají na jednom základním principu: jejich řešení přinášejí nejvyšší stupeň integrace se softwarovým řešením EPLAN. V době digitální transformace každý kombinuje síly, aby spolu mohly plynule komunikovat různé softwarové aplikace, jako jsou konfigurátory produktů, CPQ, PLC, PLM/ERP a další.

Firmy spoléhají na různé softwarové aplikace od různých výrobců. Partnerský program EPLAN Partner Network byl založen pro využití plného potenciálu produktivních interakcí mezi různými řešeními v prostředí konfigurátorů produktů, CPQ, PLC a PLM/ERP. Partneři si stanovili závazné cíle pro další rozvoj své integrace, čímž vytvořili solidní základ pro své zákazníky – výrobní firmy. Ty těží z testované kvality softwaru, jejího neustálého rozvoje a systematického zvyšování výhod pro vlastní pracovní postupy. Otevřená rozhraní a hluboká integrace nabízejí mnoho příležitostí pro implementaci digitální transformace v reálném světě.

Eplan Partner Network 2023 2

Klíčem je integrace

EPLAN Partner Network je mezinárodní partnerský program se čtyřmi typy partnerství: strategickými partnery, technologickými partnery, partnery pro řešení a výzkumnými partnery. Zákazníci získávají největší výhody prostřednictvím společného rozvoje integrace partnerských produktů, nemluvě o zabezpečování kvality a podpoře založené na otevřených rozhraních.

Rozšíření o mezinárodní partnery

Dalšími technologickými partnery jsou Auvesy-MDT, Ehrt, Gossen Metrawatt, Jetter a Sigmatek. V mezinárodním měřítku byly do sítě začleněny také firmy Digiwin (Čína) a Trace Software (Francie), stejně jako globální hráči Omron, Wago a Weidmüller. Sandra Huangová z firmy Digiwin říká: „Rozhraní mezi Digiwin PLM a EPLAN pomáhá inženýrům plně se soustředit na jejich vlastní projektové práce. Všechny relevantní informace včetně kusovníků, dat komponent a projektových dat jsou mezi platformou EPLAN a PLM Digiwin automaticky synchronizovány. Uživatelé oceňují konzistentní a aktuální data v průběhu celého životního cyklu projektu.“

Eplan Partner Network 2023 1

Na straně partnerů řešení je mnoho známých automatizačních společností, jako je Alexander Bürkle (velkoobchod s elektronikou a poskytovatel technických služeb), CADTalk (integrace CAD/PDM-ERP), Cideon (integrátor systémů), D&TS GMBH (správa kmenových dat), Elmo Solutions (integrace CAD/PDM/PLM-ERP), Grollmus (programování PLC), PLM CAD Utilities (integrace CAD/PDM/PLM-ERP), Secude International (partner Microsoft a SAP), Semodia (export MTP), Solidline (dodavatel systémů PLM), Wus-Tec (výroba kabelů) a Zahnen Technik (vodní hospodářství a čištění odpadních vod). To ukazuje širokou škálu řešení, která jsou využívána a integrována do prostředí EPLAN. Benedikt Ney, technický ředitel firmy Zahnen Technik, říká: „Chceme všem zajistit přístup k čisté vodě. Díky našemu úžasnému partnerství s firmou EPLAN se k naplnění této vize dostáváme stále blíže.“

V oblasti partnerství s výzkumnými organizacemi je možné jmenovat nedávno podepsanou spolupráci s TH Lübeck, která rozšiřuje okruh stávajících výzkumných partnerů, centrum E4CT (European 4.0 Transformation Center) nebo Ústav pro řízení obráběcích strojů a výrobních jednotek (ISW) na Univerzitě ve Stuttgartu.

Více se dozvíte na: https://www.eplan.cz/eplan-partner-network/

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...

Nejčtenější články