Frézování, zahlubování nebo mikroobrábění – inteligentní upínač nástrojů iTENDO již prokázal své využití v řadě aplikací. Nyní přichází na trh jeho nástupce: iTENDO² je kompaktnější, výkonnější a nabízí podstatně více možností využití.

Díky svému menšímu provedení může nahradit standardní upínače nástrojů v poměru 1:1 a tím také vyhodnocovat sériové činnosti. Navíc zvýšeným počtem otáček najde své uplatnění v oblastech letecké techniky a mikroobrábění.

iTENDO 2 2023 2

iTENDO² zaznamená, pokud není něco při obráběcím procesu v pořádku. Například pokud jsou vysoké vibrace, vyskytnou se stopy po chvění nebo pokud hrozí zlomení nástroje. Chytrý upínač vybavený snímačem, baterií a vysílačem zaznamenává vibrace přímo na nástroji. Pokud se změní stav břitu nebo nástroje, může díky uzavřené regulační smyčce reagovat v reálném čase a zabránit poškození obrobku nebo nástroje.

Již jeho předchůdce iTENDO vynikal v mnoha oblastech použití při klasickém frézování i mimo něj. iTENDO² nyní otevírá dveře ještě více možnostem: Se zvýšenou maximální rychlostí 30 000 ot./min. nabízí rozsáhlé množství použití v leteckém průmyslu, při zpracování skla, v automobilovém průmyslu a lékařské technice. Své kvality prokazuje i v náročných sériových činnostech. Neboť díky svému optimalizovanému tvaru může nahradit standardní upínač nástrojů kus za kus. Tím pádem není potřeba nové naprogramování stroje.

iTENDO 2 2023 1

Pro snadný vstup do monitorovacích procesů nabízí firma SCHUNK iTENDO² ve třech různých startovacích sadách. Ty splňují různé požadavky uživatelů na využití dat. Se sadou iTENDO² pad je uvedení do provozu zvláště rychlé. Chytrý upínač nástrojů obdrží zákazník v kufru přímo s tabletem. To znamená: zapojit, připojit k tabletu a proces může začít. Pomocí přiložené aplikace může uživatel všechny důležité údaje zobrazit přímo na tabletu a použít je k parametrizování a analyzování. Důraz je kladen na tansparentnost a snadné optimalizování procesů, aby se zabránilo oscilacím. Tím lze dosáhnout nejen lepších povrchů, ale i podstatně delší životnosti nástrojů. Díky datovému rozhraní mohou zákazníci se specializovanější verzí nejen sledovat své procesy, ale také je a jejich stroje monitorovat.

Více na schunk.com

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...

Nejčtenější články