Poskytovatel softwarových řešení EPLAN získal letošní cenu Automation Award v kategorii „Digitalizace“. Oceněným řešením je EPLAN eVIEW, cloudový software pro sdílení, připomínkování a schvalování projektů.

Tímto výročním oceněním, které se obvykle předává na veletrhu Smart Product Solutions (SPS), vyznamenává magazín elektro Automation nejinovativnější přístupy k automatizačním řešením.
Cena Automation Award byla udělena mediální skupinou Konradin Publishing Group na zakončení veletrhu virtuální automatizace SPS Connect 26. listopadu 2020. Již v říjnu porota nominovala EPLAN eVIEW a další dvě řešení do kategorie „Digitalizace“. Porota se skládá z členů vědecké a výzkumné komunity, asociací a redakce časopisu. Prof. Dr.-Ing. Oliver Riedel ze stuttgartského Institutu pro řídicí technologie obráběcích strojů, Florian Löber z Asociace pro elektrotechnickou automatizaci a Michael Corban z vydavatelství Konradin Publishing vyhodnotili přihlášená řešení a jako každý rok nominovali po třech řešeních pro kategorie „Technologie“ a „Digitalizace“.

Automation Award 2020 2
Po nominačním procesu byli k hlasování vyzváni čtenáři obchodní publikace elektro Automation. Výsledky jsou následující: řešení EPLAN eViEW vyhrálo Automation Award v Digitalizaci, zatímco první místo v kategorii Technologie získala společnost ISG s řešením TwinStore. Jelikož se veletrh letos uskutečnil pouze ve virtuálním formátu, nedošlo tentokrát na slavnostní předávání cen.

Předsevzetí v oblasti cloudového vývoje naplněna

Jsme velmi potěšeni, že čtenáři časopisu elektro Automation zvolili naše cloudové řešení EPLAN eVIEW číslem jedna v kategorii Digitalizace,“ říká Hauke Niehus, Viceprezident pro cloudová řešení společnosti EPLAN. „Potvrzuje to náš silný závazek k inovativnímu vývoji softwaru v oblasti cloudu.“ Ředitel pro cloudová řešení ve společnosti EPLAN Thomas Michels dodává: „EPLAN eVIEW má různé aspekty. Z rychlého a snadného přístupu k projektu těží nejen uživatelé EPLAN v projekci, ale i zákazníci a dokonce i další obchodní partneři.

Automation Award 2020 1

Komunikace a spolupráce v cloudu

EPLAN eVIEW umožňuje transparentně zpřístupnit data generovaná a rozšiřovaná v platformě EPLAN všem účastníkům projektu a zainteresovaným stranám v celém inženýrském a výrobním procesu – od projekce přes výrobu a montáž až po servis a údržbu. Uživatelé si mohou zobrazit data projektu a komentovat změny. Tento software jednoduše a intuitivně provede uživatele připomínkovacím (tzv. redlining) a schvalovacím procesem, podporuje komunikaci mezi projekčním týmem, montážními techniky a údržbou. Jasně definovaná přístupová práva zajišťují bezpečnost dat.
To umožňuje snadnou komunikaci a spolupráci: napříč projekty, obory a společnostmi. Různá oddělení, dodavatelé, a dokonce i obchodní partneři spolupracují „bezpapírově“, bezpečně a transparentně – s daty přímo z cloudu.

Více se dozvíte na: https://www.eplan.cz/reseni/eplan-epulse/eplan-eview/

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...

Nejčtenější články