Uchopovací systémy pro široké využití v „chytré továrně“, odborně “Smart Factory”, musí být libovolně nastavitelné a citlivé, s možností bezprostředně komunikovat s nadřazeným řídicím systémem.

Pouhých 100 mm dlouhé miniaturní chapadlo WSG 25 bylo vyvinuto speciálně pro použití na malých robotech a v kompaktních portálových systémech. Jak pozici prstů, tak i uchopovací sílu lze u každého zdvihu individuálně nastavit a nepřetržitě monitorovat. Tímto způsobem lze zajistit procesně stabilní manipulaci i s křehkými malými díly. Speciálně vyvinutá řemenová kinematika umožňuje vysokou rychlost prstů až 400 mm/s, a tím i krátké časy taktů. Kvalitní vedení čelistí zajišťují vysokou přesnost po celou dobu životnosti chapadla.

Jednoduché ovládání přes Ethernet TCP/IP

Stejně jako všechna dvouprstá paralelní chapadla SCHUNK řady WSG, lze i WSG 25 uvést rychle a jednoduše do provozu přes intuitivní ovládané konfigurační rozhraní a bez instalace dalších programů pomocí všech běžných internetových prohlížečů přes Ethernet TCP/IP. Pro tento účel je vybaveno průmyslovým konektorem M8. Webový server je již standardně předinstalovaný v chapadle a může být také využit pro vzdálenou diagnostiku a k odeslání stavových e-mailů. Vzhledem k tomu, že mnohé běžné funkce jsou již uloženy jako inteligentní uchopovací příkazy, lze chpadlo integrovat do nadřazeného řídicího systému s minimálními nároky na programování a řídicí systém tak během provozu není zbytečně zatěžován. V případě potřeby lze rozsah funkcí upravit individuálně na danou aplikaci pomocí vestavěného jednoduchého skriptovacího jazyka. Takto lze spolehlivě a poměrně snadno vyřešit i obtížné úlohy. Standardně integrované řízení spotřeby energie zajišťuje zvláště energeticky efektivní práci chapadla. Zdvih na prst je 32 mm, maximální hmotnost dílu 300 g. Uchopovací síla může být individuálně nastavená mezi 5 N a 20 N na cyklus.

WSG 25 1

Kompletní řada

Inteligentní mechatronická chapadla SCHUNK WSG jsou k dispozici celkem ve čtyřech provedeních: typ WSG 50 je možné ovládat přes ProfiNet, Ethernet TCP/IP, Profibus, CAN-Bus nebo přes osm virtuálních digitálních vstupů/výstupů (I/O). Pro snadnější uvedení do provozu přes Profibus je integrován přídavný Profibus-Monitor. K základní verzi WSG 050-110 se zdvihem 55 mm na prst je dále k dispozici „dlouhozdvihová“ verze WSG 050-210 se zdvihem 110 mm na prst. U obou lze uchopovat silou mezi 5 N a 80 N. WSG 32 je naopak velmi kompaktní a je koncipováno pro manipulaci s malými a středně velkými díly. Jeho zcela zakrytá vedení umožňují jednoduché čištění. Přes ethernetové rozhraní jej lze okamžitě připojit k síti. Volitelně může být vybaveno rozhraními ProfiNet nebo CAN Bus. Jeho zdvih na prst je 34 mm, uchopovací síla mezi 5 N a 50 N. Nové WSG 25 uzavírá řadu směrem k malým velikostem. Je to nejmenší inteligentní chapadlo na trhu, které může být řízeno přes Ethernet TCP/IP.

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...