TC extendéry od společnosti Phoenix Contact rozšíří nejen jednoduché ethernetové trasy typu od bodu k bodu pomocí technologie Plug & Play.


Použití jediného řízeného přístroje umožňuje dálkový dohled všech tras extenderů a účastníků prostřednictvím IP. V případě neočekávaných událostí, jako je například oslabení trasy, jsou tyto informace k dispozici prostřednictvím SNMP Trap (Simple Network Management Protocol) a lze je tedy odeslat jako varování jednomu nebo více libovolně zvoleným účastníkům sítě. Kromě toho mají řízené ethernetové extendéry vestavěnou vyměnitelnou přepěťovou ochranu. Použitá inteligentní technologie PT-IQ Plugtrab přitom zajišťuje nejen odpovídající ochranu. Stav přepěťové ochrany lze zjistit kdykoli na dálku a v případě nouze ji lze odeslat jako varovnou zprávu SNMP. Přístroje tedy samostatně informují o tom, kterou přepěťovou ochranu je nutno vyměnit v dohledné době, nebo kde je nezbytná okamžitá výměna.

Phoenic extender
Díky automatickém rozpoznání topologie a přenosové rychlosti dat lze extenderové aplikace jednoduše rozšířit na sběrnicové a kruhové topologie až s 50 extendery bez nutnosti konfigurace. Není přitom nutno používat speciální kabely. Pro propojení ethernetem lze využít libovolné dvojlinky. To umožňuje dosah přenosu nad rámec příslušných standardů až do vzdálenosti 20 km na jeden segment extenderu.

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...