Společnost Eaton, která působí v oblasti řízení energie, rozšiřuje svou řadu easyE4 o nové modely s bezšroubovými zásuvnými svorkami.

Společnost Eaton také uvádí na trh plně grafickou verzi dotykového panelu XV102, která zjednodušuje a urychluje vizualizaci „jednoduchých“ projektů. Systém easyE4 nabízí mimořádně kompaktní konstrukci a obsahuje zařízení s různými typy napětí pro různé aplikace. Společnost Eaton představila tento modulární a flexibilní systém, který se skládá z komplexního portfolia základních jednotek, rozšiřovacích modulů a vizualizačního zařízení, na loňském veletrhu SPS v Norimberku.

Eaton EasyXV 2020 1

Bezšroubové svorky usnadňují a urychlují instalaci řídicí kabeláže. Vodiče lze zapojit přímo do svorek pomocí dutinek. Tato metoda zapojení kabeláže bez použití nářadí šetří výrobcům strojů čas i finanční prostředky. Navíc jsou bezšroubové svorky odolné proti vibracím a nevyžadují údržbu. Všechny stávající základní jednotky a rozšiřovací moduly jsou k zajištění maximální flexibility dostupné ve šroubových i bezšroubových verzích.

Nový 3,5" dotykový panel byl vyvinut pro vizualizaci a řízení aplikací na základě řídicího relé easyE4. Je vybaven barevným displejem. Zásluhou rezistivní dotykové obrazovky lze displej ovládat dokonce i v rukavicích. K dosažení optimální integrace dotykového panelu do řady easyE4 a k zajištění podpory implementace zákaznických aplikací za příznivou cenu byla odstraněna nadbytečná rozhraní. Dotykový panel řady easyE4 XV-102-A0-35TQRB-1E4 je novým přírůstkem do stávající řady produktů XV100 společnosti Eaton. Dotykový panel XV102 určený speciálně pro řadu easyE4 nabízí uživatelům stejné pohodlí při používání a funkce jako stávající řada XV100.

K vizualizaci je používána verze softwaru GALILEO, která je dostupná bez licence. Funkční tlačítka lze implementovat na obrázky a grafiku, takže lze vytvořit uživatelsky příjemná rozhraní. V porovnání s jednoduchými textovými displeji tak umožňuje zobrazit podstatně více informací. Složité informace lze vizualizovat velice názorným způsobem, který zajišťuje vyšší provozní bezpečnost.

Eaton EasyXV 2020 2

Bezproblémová integrace programovacích a vizualizačních nástrojů zaručuje efektivní pracovní postupy při vývoji aplikací. Data a proměnné uživatelských projektů lze přenášet přímo z programovacího nástroje easySoft7. Tím je zajištěna úspora času a jsou také eliminovány chyby, ke kterým může dojít při ručním zadávání dat.

Ve spojení s dotykovým panelem to uživatelům systému easyE4 poskytuje úplné a flexibilní řešení z jediného zdroje. Toto řešení je možné použít pro širokou škálu aplikací, od průmyslové regulační techniky a stavebních technologií až po distribuci energie. K dispozici jsou základní sady, které obsahují potřebný hardware a software, stejně jako příklady aplikací pro programování a vizualizaci. Tyto sady nejen umožňují uživatelům rychle zahájit práci, ale současně také slouží jako základ pro jejich vlastní projekty

Pro více informací navštivte www.eaton.com

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO březen/duben 2024

Rozšířené veletržní číslo časopisu se věnuje jako vždy v tuto dobu pozvánkám na stánky společností vystavujícím na...

Nejčtenější články