Novým optimalizovaným dvouprstým paralelním chapadlem JGP-P SCHUNK dále rozšiřuje svou řadu univerzálních chapadel vedle vlajkové lodi, kterou je chapadlo SCHUNK PGN-plus-P.

Nástupce JGP boduje vyšší uchopovací silou, flexibilitou použití a různými možnostmi monitorování. Tímto SCHUNK zvyšuje laťku při optimalizovaném poměru cena-výkon v oblasti pneumatických chapadel.

Pro všechny uživatele, kteří na svém seznamu požadovaných kritérií mají flexibilní, silné a cenově výhodné chapadlo, je nové 2prsté paralelní chapadlo JGP-P splněným přáním. Je pomocníkem při procesech zakládání a vykládání obráběcích strojů, montážních a Pick & Place úlohách. To umožňuje celou řadu nových funkcí. Součástí je robustní T-drážkové vedení s delším vedením základní čelisti: ve srovnání s jeho předchůdcem lze použít o 30 procent delší prsty chapadla. Základní čelisti jsou v jakémkoli stavu upnutí vedené zcela v těle chapadla. To zlepšuje jeho výkonnost a pokrývá širší škálu různých aplikací.

SCHUNK JGP P 2022 2

JGP-P má také až o 50 procent vyšší uchopovací sílu než jeho předchůdce při stejné velikosti chapadla. To umožňuje zvětšená plocha hnacího pístu a nové chapadlo si snadno poradí s vyšší váhou obrobku. Uživatelé se mohou spolehnout na menší velikosti, navíc šetří náklady a snižuje se škála typů chapadel. To znamená, že návratnost investic je nejméně o 10 procent vyšší. Přechod ze starého JGP na nové JGP-P je možný kdykoliv, jelikož chapadla jsou plně kompatibilní.

Snadné monitorování obrobku

Deset odpovídajících senzorových systémů umožňuje širokou škálu možností monitorování, jako je sledování polohy zdvihu nebo diferenciace obrobku. Dobré nebo špatné díly lze rychle a spolehlivě třídit na základě rozměrových odchylek. Od velikosti 64 je JGP-P k dispozici také s indukčními senzory o průměru 8 mm.

Možnost připojení chapadla ze 2 různých stran a ve 3 různých směrech umožňuje maximální univerzálnost montáže. Přívod stlačeného vzduchu je možný jak pomocí klasických šroubení, tak i bezhadicově, přímo přes přírubu. Integrovaný vstup pro vnitřní ofuk chapadla taktéž nabízí větší procesní stabilitu. Je ho možné využít především při aplikacích, kde chapadlo zakládá do stroje, neboť zde neodvratně přijde do kontaktu s chladicí emulzí a třískami. Právě zde dochází pomocí přetlakování chapadla k zamezení vstupu nečistot a následnému opotřebení. Selhání procesu kvůli zanešenému efektoru je tedy nyní již minulostí.

SCHUNK JGP P 2022 1

Měřítkem navždy

Pokud plánujete náročnější uchopovací úkoly, je chapadlo PGN-Plus-P firmy SCHUNK ideální volbou. Se svou vysokou hustotou síly a unikátním výběrem volitelných možností je považováno za celosvětové měřítko kvality v oboru univerzálních chapadel. Prémiové chapadlo s optimalizovaným vícezubým vedením nabízí ještě větší výkonové rezervy a jedinečný rozsah příslušenství. Pokrývá proto téměř celé spektrum všech automatizačních aplikací a je také bezúdržbové po celou dobu životnosti.

Více na www.schunk.com

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO březen/duben 2024

Rozšířené veletržní číslo časopisu se věnuje jako vždy v tuto dobu pozvánkám na stánky společností vystavujícím na...