Se svým novým VX IT rack systémem představuje Rittal nově vyvinutý modulární systém pro serverové a sítové racky. To umožňuje zřídit nové IT infrastruktury bezprecedentní rychlostí - od jednotlivých sítových racků až po kompletní datová centra.

VX IT nabízí maximální volnost při konfiguraci, což se provádí snadno a rychle pomocí online nástroje - plně certifikovaného se všemi komponenty.

Nová generace IT racků s názvem VX IT od společnosti Rittal je již spuštěna do prodeje. Je koncipovaná jako univerzální modulární systém a byla navržena pro všecliny běžné aplikace. Díky své univerzálnosti je VX IT vhodný pro použití jako síťový a serverový rack. K dispozici je velký výběr výškových jednotek od 15 do 52 U. Uživatelé jej mohou nasadit pro zajištění okrajových instalací, podnikových datových center se sadou chlazení, modulárních IT kontejnerů, energeticky efektivních kolokačních datových center a největších hyperscalových datových center.

„Všechny zkušenosti získané z mnoha IT projektů po celém světě byly začleněny do vývoje nového IT racku. VX IT znamená rychlost, flexibilitu a modularitu. Znamená to určitou jistotu, že naši zákazníci budou ideálně vybaveni pro každý možný budoucí scénář v IT oblasti," vysvětlil Uwe Scharf, generální ředitel oddělení IT a průmyslu a marketing v Rittalu.

vx it 2020 1

Rychlejší výběr a objednávka

Rychlejší, snadnější a bezpečnější s digitalizací: Online konflgurátor provede uživatele krok za krokem výběrem komponentů, a také provádí kontrolu věrohodnosti: www.rittal.com/vx-it.
Díky VX IT využívá Rittal plný potenciál digitalizace ve prospěch svých zákazníků. Celý proces od výběru, konfigurace, objednání, až po doručení je digitálně podporován a transparentní. Během procesu konfigurace je 3D model postupně vytvářen a je dodáván s příslušenstvím. Po dokončení je klientovi k dispozici 3D model. Individuálně navržená verze IT racku je vyráběna ve velmi vysoké kvalitě v nejmodernějším výrobním zařízení.
A co je ještě výhodnější pro zákazníka: všechny varianty VX IT navržené s konfigurátorem již byly testovány a certifikovány se všemi jejich komponenty v souladu s mezinárodními standardy, jako jsou UL 2416, IEC 60950 a IEC 62368. Zákazník tudíž nepotřebuje žádnou další certifikaci pro plně nakonfigurovaný systém. To znamená maximální svobodu a bezpečnost při nastavování nových IT infrastruktur. Díky tomuto řešení mohou IT manažeři ušetřit drahocenný čas při plánování a pořizování skříně, přičemž je zajištěno, že všechny komponenty jsou zpracované tak, aby byly dohromady kompatibilní.

Maximální kompatibilita a spolehlivost do budoucna

Důležité informace pro stávající zákazníky: VX IT nabízí kompatibilitu se stávajícími systémy Rittal RiMatrix a dalšími IT infrastrukturami, které byly implementovány s komponenty Rittal. Tímto způsobem je možné nahradit jednotlivé komponenty ve stávajících datových centrech, a také podle potřeby rozšiřovat datová centra. Například společnosti mohou rozšířit stávající instalace RiMatrixu o nové VX IT, a také použít komponenty specifické pro VX IT za účelem chlazení, UPS nebo monitorování. Tím je zajištěna bezpečnost investic do stávajících datových center Rittal.

vx it 2020 2

Rychlá montáž bez použití nástrojů

Každý, kdo pracuje v datovém centru, chce chytře navržené a snadno použitelné řešení. Rittal důsledně dodržoval tento princip při vývoji VX IT. IT skříň je nainstalována z velké části bez nástrojů pomocí časově úsporné technologie „snap-in". Výškové jednotky a vzory roztečí jsou označeny, což usnadňuje nastavení vzdálenosti 19 palců mezi úrovněmi. Všechny ploché části, jako jsou boční stěny nebo střešní panely, lze rychle a snadno připevnit pomocí západek a polohovacích pomůcek. Nové svisle dělené boční stěny, které jsou k dispozici jako příslušenství, poskytují uživatelům vylepšený přístup, což zrychluje instalaci a servis. Svisle členěné boční stěny jsou vybaveny jednoduchými závěsy, takže je lze otevírat jako dveře a lze je stále velmi snadno odstranit. Kromě toho jsou k dispozici vodorovně rozdělené boční stěny, což také usnadňuje přístup například k serverům.

Stabilní a odolný až do 1800 kg

Další klíčovou vlastností VX IT je jeho vysoká stabilita: díky vylepšené konstrukci rámu dosahuje IT rack v 19 palcovém vertikálním profilu větší stabilitu než jeho předchůdce. Nosnost byla prokázána interními testy v Rittalu, ale také externí certifikací Underwriters Laboratories (UL). K dispozici jsou dvě verze: Skříň „VX IT standard" umožňuje statické zatížení 1500 kg podle zkušebního postupu Rittal nebo 1200 kg podle certifikace UL. Varianta „VX IT dynamic" umožňuje zatížení 1800 kg podle zkušebního postupu Rittal nebo 1 SOO kg podle certifikátu UL.

vx it 2020 3

Vše, co rack potřebuje

Pro individuální rozšíření je k dispozici široká škála příslušenství pro VX IT. To zahrnuje možnosti pro dveře a boční stěny, jakož i pro podlahu a střechu, ale také inovace, jako je nová LED lišta pro zobrazení stavu. Mezi další příslušenství patří výsuvy a pomůcky pro správu kabelů a řešení pro monitorování, napájení a správu aktiv v IT stojanu. Komponenty, jako jsou PDU, systémy UPS, chladicí systémy IT a monitorovací řešení, jsou k dispozici pro vnitřní vybavení, jakož i moduly pro včasnou detekci a hašení požáru.

Rittal Czech, s.r.o
Ke Zdibsku 182 250 66 Zdibyu Prahy Tel.: +420 234 099 000 E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.rittal.cz

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...