Kdykoli je potřebné osvětlit velké plochy, mohou uživatelé všestranných pracovních a doplňkových světel LEDriving od společnosti Osram, využít zejména jejich vysoký světelný výkon a vynikající viditelnost díky efektu denního světla.

Kompaktní a robustní polykarbonátové čočky odolávají i vysoké zátěži. Světla jsou díky tomu vhodná pro použití při jízdě po silnici i v terénu pro osobní i nákladní vozidla, vozidla SUV a dokonce i pracovní vozidla. Pracovní světla LED nabízí různé funkce osvětlení a jsou chráněna před nesprávnou polaritou. Doplňková světla LED jsou k dispozici ve třech produktových řadách, které se liší výkonem, tvarem a úhlem paprsku.

Pracovní a doplňková světla LEDriving od společnosti Osram se vyznačují světelným výkonem až 5 500 lm a dosvitem až 450 m. V průběhu dne dodávají vozidlům jedinečný vzhled díky stylovému a homogennímu akcentovanému osvětlení. V noci a ve špatných světelných podmínkách poskytují ideální osvětlení pro široký rozsah použití. Inteligentní design reflektorů s nepřímým osvětlením vede k jednotné distribuci světla a snížení odlesků pro protijedoucí vozidla. Světla mají teplotu chromatičnosti podobnou dennímu světlu s hodnotou 6000 K a mají pětiletou záruku. Podle konkrétní země může být vyžadováno, aby byla čelní světla instalována v párech. Doplňková světla LED splňují všechny podmínky schválení EHK. Dlouhá životnost dosahující až 10 000 hodin je zajištěna díky ochraně 12/24V pojistkou a integrovanému řídícímu a chladicímu systému a chlazení.

osram dam 2019 3

Modernizované osvětlení s vysokou intenzitou: Pracovní světla LEDriving

Nová řada pracovních světel Multifunctional zahrnuje tři produkty s několika funkcemi osvětlení, které vylepšují osvětlení vozidla. Úplná ochrana polarity zabraňuje možnému poškození elektronických součástek v případě nesprávné polarity. Produkty Cube MX85-SP a MX85-WD jsou vybaveny čtyřmi výkonnými LED s dvěma funkcemi: pracovní světlo a stylové světlo ve tvaru X. MX85-SP nabízí dálkové osvětlení se šířkou 110 m, zatímco Cube MX85-WD je vhodné zejména k osvětlení krátkých vzdáleností a nabízí osvětlení se šířkou 55 m. Produkt Lightbar MX140-WD nabízí 45° úhel paprsku a světelný výkon s hodnotou 2000 lm na střední vzdálenosti. Tři vysoce výkonná LED světla poskytují pracovní osvětlení v noci a akcentované osvětlení přes den.

osram dam 2019 2

Široký rozsah pro lepší osvětlení na silnici: Jízdní světla LEDriving

Nová produktová řada poskytuje ideální optickou účinnost na silnici s využitím nepřímého světla díky inteligentnímu designu reflektorů. Tato doplňková světla mají EHK schválení, je možno je v souladu s legislativou používat na veřejných komunikacích (při dodržení pokynů pro montáž). Doplňková světla LEDriving jsou k dispozici ve třech různých řadách: Multifunctional, Functional a Slim. Řada Multifunctional zahrnuje produkt Lightbar MX140-SP s dosvitem až 200 m. Všechny produkty v této řadě jsou vybaveny několika funkcemi osvětlení. Řada Functional zase zahrnuje produkty s jedinou funkcí osvětlení. Verze FX250-SP osvětluje díky deseti LED diodám silnici do vzdálenosti až 360 m a má 5° úhel paprsku vhodný pro velké vzdálenosti. FX250-CB nabízí kombinované osvětlení pro krátké a dlouhé vzdálenosti. FX500 CB a FX500-SP pak výkonný a soustředěný dálkový paprsek. Oba tyto produkty osvětlují na vzdálenost až 440 m při vynikajícím výkonu 4600 lm díky použití 20 LED. Řada Slim se vyznačuje natolik kompaktními rozměry, že lze modely této řady nainstalovat na mnoho různých míst ve vozidle. Tyto produkty umožňují provoz ve velice širokém rozsahu teplot od −30 °C až do +60 °C. Produkt SX300-SP například osvětluje vzdálenost až 270 m při výkonu 2600 lm díky použití 12 LED. Produkt Lightbar SX500-SP vybavený 18 LED nabízí výkon až 3 900 lm na vzdálenost 370 m a představuje nejvýkonnější produkt v této řadě. Jmenovitý příkon světla je 46 W.

osram dam 2019 1

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...

Nejčtenější články