Přehledné informace o červencových novinkách společnosti Murrelektronik, které rozhodně přináší při svém využití mnoho výhod.

Když dojde k diagnostickému, či servisnímu případu, nebo při odstávce výroby, která je často časově kritická umožňuje rozhraní Modlink MSDD společnosti Murrelektronik integrované v čelní stěně rozvaděče snadný přístup k řídicí jednotce. Velká výhoda: řídicí rozvaděč může zůstat zavřený, provoz v něm obsažených komponent probíhá v předepsané třídě krytí. Bezpečnostní předpisy pro provoz elektrických zařízení jsou tedy důsledně dodrženy.

Modlink MSDD 2019 4
Modulární systém Modlink MSDD je založen na jednotných rámech (jednoduché a dvojité), do nichž se vkládají různé součásti. Výsledkem je pozoruhodný počet 100 000 možných kombinací. Co je důležité pro konstruktéra: Instalační rozměry jsou vždy stejné. Firmy zaměřené na export to znají: Mohou pružně reagovat na specifické národní podmínky, aniž by musely upravovat kryt. Stačí pouze nainstalovat zařízení vhodné pro danou zemi. Modlink MSDD je do detailu promyšlené, osvědčené a v praxi prověřené řešení.
Zvláště praktické jsou součásti, u nichž je v jednoduchém rámu prostor pro zásuvku a pro datový konektor - kompaktní řešení. Velmi důležitý je stínící plechový kryt pro elektromagnetickou ochranu, který zachycuje případná rušení. Tím se snižuje negativní elektromagnetický vliv na kvalitu dat, což je rozhodujícím faktorem pro bezpečnou komunikaci.

Praktický tip!
Společnost Murrelektronik nabízí řadu rámů a součástí jako sadu. Sadu je možné objednat pod jedním objednacím číslem. To ušetří spoustu času a administrativní zátěž.

Modlink MSDD 2019 3

Praktický a bezpečný přístup k řízení - rozhraní Modlink MSDD na čelním panelu

Ve strojích a zařízeních se musí pravidelně přistupovat k řídicímu systému. Rozhraní předního panelu MSDD Modlink společnosti Murrelektronik umožňuje obsluze zařízení snadný a bezpečný přístup k řízení. Různé zásuvky a různé datové konektory poskytují vysokou flexibilitu, četná schválení umožňují celosvětové použití.
Přístup k řídicímu systému se provádí připojením notebooku nebo diagnostického přístroje. K tomu je nutné, aby rozvaděč otevřel školený odborník. Někdy je řídicí systém instalován společně s komponentami, které jsou pod napětím. Pak by bylo z bezpečnostních důvodů nutné i pro jednoduchou úpravu softwaru odpojit celé zařízení od napětí. Na americkém trhu se navíc rozvaděč od napětí odpojí vždycky, protože dveře jsou mechanicky propojené s hlavní vypínačem, a to stojí čas a peníze. Kromě toho se do rozvaděče mohou otevřenými dveřmi snadno dostat např. nečistoty, vlhkost a ty mohou negativně ovlivnit další komponenty, proto se (i s ohledem na požadavky EMC) jedná o velmi nevyhovující nouzové řešení.

Modlink MSDD 2019 1

S rozhraním Modlink MSDD na čelním panelu je možné notebook nebo diagnostický přístroj připojit tak, že k těmto problémům nedojde. Modlink MSDD je modulární systém skládající se ze standardizovaných jednoduchých a dvojitých rámů z kovu nebo plastu, které se integrují do pláště rozvaděče. Do nich je možné osadit více než 170 různých vložek se zásuvkami, specifickými pro různé státy, a s různými datovými zásuvkami (například D-SUB, RJ45 nebo USB). Coby náš zákazník máte na výběr z více než 100 000 možných kombinací. Vysoká flexibilita je zajímavá například pro společnosti s vysokým podílem exportu. Do svého stroje nebo rozvaděče integrují standardní rám a vloží odpovídající vložky pro danou zemi, ve které bude zařízení provozováno. Obzvláště časté kombinace nabízí Murrelektronik jako sety, které lze objednat pod jedním objednacím číslem. Díky vysokému stupni krytí IP 65 je u Modlink MSDD zajištěno, že rozhraní na čelním panelu bude možné použít i v náročných prostředích. EMC stínění z plechů zase vložky datových konektorů celoplošně odstíní a jsou tím pádem splněny i požadavky na EMC. Na plechy lze připojit zemnicí pásky, které velkoplošně odvedou případné poruchy.
V průmyslové oblasti musí být zásuvky zajištěny až do 20 A proudovými chrániči (RCDs), vyžadují to normy VDE 0100-410 („Budování nízkonapěťových zařízení“), EN 60204-1 („Bezpečnost strojních zařízení - elektrická zařízení strojů“) a pro Severní Ameriku platná NFPA79 („Electrical Standard for Industrial Machinery“). V Modlink MSDD může být proto integrován běžný 2pólový jistič. Vedle umístěná zásuvka je díky tomu zajištěna v souladu s normami. Pokud dojde k chybě, lze jistič jednoduše znovu zapnout, aniž by bylo nutné otevřít dveře rozvaděče. Pro datovou komunikaci lze osadit podle konkrétních požadavků přípojku USB-A nebo RJ45 a vznikne kompletní programovací rozhraní včetně zajištěného elektrického napájení volitelného specificky pro danou zemi.
Pro mezinárodní použití jsou důležitá příslušná schválení. Rozhraní Modlink MSDD na čelním panelu jsou schválena podle certifikace UL. Bez jakýchkoliv problémů je mohou používat jak výrobci v USA a Kanadě, tak i firmy, které do těchto zemí vyvážejí.

Modlink MSDD 2019 6
Rozvaděče na americkém trhu jsou specifikovány podle UL Type Rating. Pokud se do dveří rozvaděče vyřízne otvor, pak je tato specifikace ztracena. Tomu je možné se vyhnout, pokud montážní rám rozhraní disponuje touto specifikací. Montážní rámy Modlink MSDD jsou certifikovány podle UL Type Rating 1, 4, 4x, 12 a 13, a přispívají tím k plnění norem.
Servisní rozhraní Modlink MSDD se často nacházejí na dobře viditelném místě na rozvaděči, stroji nebo zařízení. Proto jsou ideálně vhodná k umístění označení zařízení, čárových kódů nebo výstražných upozornění.

Murrelektronik nabízí službu trvalého laserového tisku této informace na MSDD Modlink - bez ohledu na počet kusů a bez dodatečných nákladů. Individuální laserové značení = služby s přidanou hodnotou.
Servisní rozhraní Modlink MSDD se nacházejí na dobře viditelném místě v rozvaděči. Jsou proto vhodná k umístění označení zařízení, čárových kódů nebo výstražných upozornění - není již nutné instalovat dodatečné štítky s označením. Prodejci a firmy z oboru výroby rozvaděčů mohou plochu využít pro reklamu a na prominentní pozici umístit své firemní logo.
Provedeme pro Vás laserový tisk vašich textů či loga na Modlink MSDD zdarma a bez ohledu na počet kusů.
Použití nejnovější laserové technologie umožňuje velmi čitelné a trvalé označení. Vyřízení je snadné a rychlé - jednoduše pošlete logo e-mailem, chvíli na to se již spouští laser.

Modlink MSDD 2019 2

Nejdůležitější vlastnosti Modlink MSDD

  • Na trhu etablované servisní rozhraní pro rozvaděče a ovládací panely
  • Výrazné zjednodušení diagnostických a programovacích úkolů
  • Modulární struktura s více než 100 000 možnými kombinacemi
  • Škálovatelné až do detailu pro konkrétní aplikaci
  • Servisní rozhraní s integrovatelným proudovým chráničem s nadproudovou ochranou
  • Mezinárodní elektrické zásuvky a rozsáhlá nabídka datových konektorů pro univerzální a celosvětové použití
  • Rozsáhlá certifikace

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...