Nová řada rozvodnic UK600 určená pro residenční segment, byla vyvinuta na základě rozsáhlé zpětné odezvy zákazníků.


ABB v současnosti nahrazuje oblíbenou řadu rozvodnic UK500 pro bytové účely a malé obchodní budovy novou vylepšenou řa-dou UK600.
UK600 nabízí širokou škálu různých multimediálních přístrojů. Rozvodnice tohoto typu mají dvojnásobnou kapacitu instalačního připojení v porovnání s řadou UK500, což umožňuje velkoprodejcům šetřit nutný skladový prostor, instalačním firmám a výrob-cům rozváděčů pak zkrátit dobu montáže až o 10 procent. Nová řada nabízí také širokou variabilitu stylů provedení dvířek, které umožňují dosáhnout jednotnou designovou úpravu prostoru.
Díky svému základnímu modulárnímu uspořádání, zdokonalené koncepci využití prostoru a řadě drobných, a přitom inteligent-ních detailů, nabízí tyto nově vyvinuté rozvodnice a multimediální skříně řady UK600 maximální flexibilitu při realizaci každého instalačního projektu, bez ohledu na to, jak neobvyklý se takový projekt může zdát. Následné změny nebo doplňky u těchto za-puštěných skříní také nepředstavují problém, a co je zvlášť zajímavé, variabilita dveří a instalačních rámů umožňuje realizovat instalaci v nápaditém designu!

afdd abb 2019 1
Kromě kvality instalačních výrobků je dalším, nanejvýš důležitým požadavkem instalačních firem, aby instalační skříně byly co možná nejvíce flexibilní z hlediska montáže a vybavení. Důmyslná koncepce prostoru a spousta detailních řešení u této nové řady UK600 zaručují, že instalaci bude možno realizovat jednoduše, bezpečně a flexibilně, a přitom ušetřit až 10 % instalačního času. Různé velikosti a různé konfigurační možnosti, v kombinaci s chytrým zapojením, rovněž umožňují adaptabilitu instalačního pro-storu ke všem nejrůznějším požadavkům. Instalující firma či jednotlivec je pak optimálně připraven vyhovět potřebám a splnit přání svých zákazníků.

Naše rozvodnice řady UK600 přesvědčí řadou svých nových a jedinečných technických vlastností:

  • O 200 % větší připojovací prostor pro jednoduchou a účinnou instalaci přístrojů.
  • Odnímatelný držák přístrojů, který je možno umístit uvnitř skříně do nejvhodnějšího místa a který také zaručí jednoduchou insta-laci.
  • Drobné a inteligentní detaily, jako například kabelové vstupy s integrovaným držákem svorkovnice, s použitím jak ve skříních pro zabudování do masivní zdi, tak také dutých stěn, zvýrazňují vysokou flexibilitu využití takové skříně.

Rozvodnice s kovovými dvířky jsou určeny pro zapuštěnou montáž do cihlových nebo dutých stěn. Tato nová výrobková řada je zkonstruována na základě rozsáhlého průzkumu trhu, provedeného u našich zákazníků. V ABB byla také vybudována nová vysoce automatizovaná výrobní linka, která je schopna uspokojit požadavky specifických zákaznických konfigurací zakázkového charakte-ru.
Rozvodnice UK600 může být vybavena nejrůznějšími dvířky, v designu, který doplňuje styl vnitřního provedení domu. Multimedi-ální skříň pak kombinuje elektrickou instalaci s nejnovější technologií digitálních, elektronických a datových médií.

afdd abb 2019 3
“U ABB se zaměřujeme na dodávky prvotřídních a spolehlivých výrobků a řešení pro bezpečnou a účinnou distribuci elektrické energie do domů a podnikatelských prostor po celém světě. S nárůstem digitalizace a potřebou individualizace jsme uvedli na trh rozvodnice UK600, které se dají upravovat podle zákaznických potřeb, jsou charakteristické prvotřídním designem a představují kvalitativní řešení pro moderní domy a podnikatelské jednotky.”
Nové rozvodnice nabízí různé funkční možnosti a různé vlastnosti, např. bezšroubovou montáž, inovativní systém vedení kabe-lů/vodičů, a trojité zásuvky s otočnými vývody o až 90°. Najdeme zde standardní distribuční rozvodnice do jmenovitého proudu 63 A, s jednou až pěti montážními řadami, dále pak rekonstruované multimediální řešení se dvěma až pěti montážními řadami a inovativní “kombinovanou skříň”, v níž jsou zkombinovány obě dvě výše uvedená provedení. Různé funkce řady UK600 mají za cíl poskytnout inteligentní a vylepšenou instalaci, která razí cestu pro tzv. “Smart buildings”, neboli inteligentní budovy.

Více na www.abb.cz

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...

Nejčtenější články