Společnost Blue Panther, partner v oblasti měření, měřících přístrojů a odborný konzultant na elektrickou energii s více než 25. lety zkušeností, a společnost Newtons4th, britský výrobce laboratorní měřící techniky, podepsali dohodu o výhradním zastupování na českém a slovenském trhu.

Její součástí jsou i podmínky pro servis a kalibraci.

Elektromobilita je žhavým tématem a řada společností se ve svých laboratořích zabývá jejím intenzivním vývojem. Vývojáři se musí pro svůj úspěch spolehnout na odpovídající kombinaci přesných dat a měření, a právě pro tyto potřeby navrhuje Newtons4th své laboratorní měřící systémy, které jsou určeny pro měření jednotlivých částí v rámci elektromobility, jako jsou elektromotory, elektropohony, bateriové systémy, energetický management a další.

Newtons4th 2019 1

„Spolupráce s britskou společností Newtons4th je skvělým doplněním našeho portfolia laboratorních zařízení zaměřených na vývoj výkonové elektroniky pro elektromobilitu. Jejich více než 20leté zkušenosti a soustředění na tuto oblast se promítá do jejích přístrojů, které vynikají svými vlastnostmi, specifickými funkcemi a jsou tak jedinečné na celém trhu,“ upřesňuje Jaroslav Smetana, ředitel společnosti Blue Panther.

Společnost Newtons4th Ltd (ve zkratce N4L) byla založena v roce 1997 za účelem navrhování, výroby a podpory inovativních elektronických zařízení na celosvětovém trhu. Specializuje se na sofistikované zkušební laboratorní zařízení pro výkonovou elektroniku jako jsou například analyzátory výkonu, analyzátory frekvenčních odezev (analyzátory zesílení fáze), zdroje střídavého proudu, analyzátory impedance a selektivních měřičů hladiny.

Newtons4th 2019 2
Vhodným příkladem pro využití měřících přístrojů od Newtons4th je například analýza pohonů motoru s proměnnými otáčkami. Motorové pohony s proměnnou rychlostí se v mnoha průmyslových odvětvích staly technologií pro řízení motorů. Od průmyslové automatizace, přes přesun užitkových odpadů, velkých trakčních pohonů až nyní po trh s elektrickými vozidly. Zejména měření na měniči s proměnnou rychlostí představují velké problémy pro analyzátory výkonu, pokud jde o přesná měření výkonu a účinnosti. S ohledem na tyto specifické potřeby byly navrženy analyzátory N4L řad PPA3500, PPA4500 a PPA5500.

Více o přístrojích Newtons4th naleznete zde:
https://www.blue-panther.cz/analyzator-vykonu-a-kvality-site-1-6-fazi-n4l-ppa3500 
nebo zde: www.newtons4th.com

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...