V automatizačním průmyslu bývá každá minuta, po kterou technologie stojí, drahá. Jednou ze specializací společnosti Murrelektronik je vývoj řešení, která výpadkům předejdou, nebo minimalizují jejich dopady.

Odrušovací moduly, schopné absorbovat přebytečnou energii z napěťových špiček; siťové filtry, odstraňující nežádoucí rušení v napájecí síti; redundantní moduly, starající se o okamžité připojení záložního zdroje; vyrovnávací bateriové i ultrakondenzátorové moduly, schopné překlenout výpadky v řádech milisekund až hodin; a v neposlední řadě komponety MICO, speciálně navržené pro sledování a jištění proudových napájecích větví.
V komplexním napájecím systému s velkým počtem prvků je hospodárné a funkční jištění velkou výzvou. Srdcem takovýchto systémů bývají obvykle spínané zdroje. Spínané zdroje elektronicky kontrolují výstupní napětí a proud. Při výskytu zkratu nebo při přetížení ovšem reagují odpovědné ochranné prvky (např. jističe) pomaleji, než zdroj. Tím znemožní přesnou identifikaci vzniklé poruchy, a to může vést až ke kritickým situacím, kterými jsou třeba výpadky napájení nebo prohoření vodičů. Moduly MICO pomáhají tyto efekty eliminovat. Díky inteligentní elektronice dokáže MICO rozlišit typ zátěže (induktivní, kapacitní), a tím zasažený kanál odpojit dle pravidla: „tak brzy, jak je potřeba, ale tak pozdě, jak je možné.“
Nejmladším přírůstkem do rodiny do té doby kompaktních modulů MICO je modulární řada MICO Pro. Jednotlivé prvky výsledného bloku je možné vybrat přesně na míru vašim potřebám, a to až do celkové proudové zátěže 40 A.

mico pro ps 2019 2

MICO Pro:

 • Zcela modulární
 • Jištění 12 a 24 V DC, až do 40 A
 • Lokální a vzdálená signalizace 90% zatížení a odpojení
 • Lokální i vzdálené vypnutí a restart
 • Pružinové svorky push-in
 • Propojení pomocí lišty – žádné drátování
 • Místo pro popisový štítek na každém kanálu

Postavte si vlastní sestavu Mico Pro během několika kliknutí!

Aby byla volba vhodných prvků ještě jednodušší a přehlednější, vytvořili jsme pro naše zákazníky online konfigurátor individuálních sestav na stránce micopro.murrelektronik.com. Kromě obyčejného vytváření kusovníku konfigurátor umožňuje virtuální nastavování proudů, počítá celkový proud sestavy, a dokonce umožňuje vytvořit text na popisových štítcích. Třešničkou na dortu je pak v reálném čase vykreslovaná 3D vizualizace, a vy si tak můžete jednoduše udělat představu o vzhledu a rozměrech vašeho budoucího jisticího systému. Zapomněli jste do seznamu přidat lišty pro rozvod napájení v systému? Aplikace vás na to před vložením do nákupního košíku sama upozorní.

Mico Pro PS = nový přírůstek do rodiny Mico s integrovaným zdrojem napájení

Všechny verze inteligentních modulů MICO až dosud vyžadovaly přivedení 24 V DC z napájecího zdroje až na vstupní svorky. Tato nutnost nyní odpadá díky nejnovějšímu přírůstku do rodiny – napájecím zdrojům MICO Pro. Tyto zdroje je možné nainstalovat do sestavy namísto 24V napájecího modulu. K dispozici je varianta 5 A (šířka 54 mm) a 10 A (šířka 74 mm). Silnější verzi zdroje lze navíc provozovat paralelně, do systému tak můžete přivést až 20 A.

mico pro ps 2019 1

Zdroje MICO Pro PS:

 • Možnost napájení systému 230 V AC
 • Nastavitelné výstupní napětí 24 až 28 V DC
 • 5A varianta s šířkou pouhých 54 mm.
 • Schopnost paralelního provozu 2 zdrojů 10 A
 • Integrovaná interní komunikace se zbytkem systému

Co získáte s novým zdrojem Mico pro PS?

 • Úsporu času, prostoru i financí
 • Variabilitu
 • Znásobení výkonu
 • Možnost diagnostiky pro celý systém Mico

Moduly inteligentního elektronického sledování proudu MICO jsou na českém, evropském i globálním trhu již roky stálicí. Tisíce zákazníků po celém světě dělí a jistí své napájecí větve těmito šikovnými pomocníky. Díky integrovatelným napájecím zdrojům MICO Pro je od teď práce s nimi ještě jednodušší.

Zajímavost:

Za poslední rok jsme v ČR prodali 7500 modulů MICO, tj. 20,5 kusů za den, včetně víkendů a svátků.

Konfigurátor MICO Pro: https://micopro.murrelektronik.com

Online Shop Murrelektronik – odkaz na Mico Pro

Online Shop Murrelektronik – odkaz na nové zdroje Mico Pro PS

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...

Nejčtenější články