Společnost Beha-Amprobe představuje nový detektor podzemních inženýrských sítí Amprobe řady UAT-600. Přístroj je určen především pro dodavatele inženýrských sítí, instalatérských prací, pro poskytovatele kabelových televizí.

Dále pro plynárenské a elektrické společnosti, nemocnice, výrobní závody, vodovodní a kanalizační společnosti, dodavatele technologií do ropného průmyslu, telekomunikační společnosti a samozřejmě elektrárny a energetické distribuční společnosti.

beha 1
Náhodné narušení inženýrských sítí během projektu může vést k nákladným opravám a vytváření nebezpečných situací v oblasti veřejné bezpečnosti. Provádění výkopových prací na špatném místě může také vést k zbytečným zpožděním a ke zvýšení nákladů na projekt, a tedy i snížení jeho výdělečnosti. Vyhněte se tomuto narušení pomocí robustní a odolné řady přístrojů Amprobe UAT-600, které jsou špičkou ve své třídě. Jsou navržené pro přesné vyhledání, lokalizaci a zaměření trasy podzemních inženýrských sítí až do hloubky 6 metrů. Různé režimy trasování umožňují vyhledávat a sledovat aktivní i vypnuté inženýrské sítě v různých aplikacích.
Intuitivní vysílač automaticky zvolí správnou lokalizační funkci založenou na připojeném příslušenství a vybere volitelné kmitočty 8/33 kHz. Displej na přijímači je vysoce kontrastní pro čitelné zobrazení na plném slunečním světle a s automatickým podsvícením pro stinné a tmavé oblasti.

beha 4

Klasifikace CAT IV 600 V zajišťuje bezpečnost při práci s kabely pod napětím. Detekční kit UAT-620 pro lokalizaci je kompletně připraven k použití a obsahuje vysílač, přijímač, testovací kabely, baterie a náhradní pojistky, vše v mobilním ochranném kufru. Sada UAT-620 také obsahuje signální svorku pro vysílání signálu, pokud není možné provést elektrický kontakt s kabelem, který má být sledován. U aplikací vyžadujících lokalizaci zemního přerušení se použije vysílač UAT-600 v kombinaci s doplňkovým „A“ rámem.

Funkce:

 • Bezpečnostní kategorie CAT IV 600 V pro práci s kabely pod napětím
 • Vyhledává podzemní vodiče, kabely a potrubí, pod napětím i vypnuté, eliminuje průzkumné výkopy pro zjišťování reálného stavu
 • Přesné vyhledání inženýrských sítí a mimořádně rychlá měřící a zvuková odezva
 • Dodává se jako kompletní sada připravená k okamžitému použití
 • Inovativní technologie pro zpracování digitálních signálů umožňuje detekci mnohem rychleji, přesněji a jednoznačněji, než standardní lokátory:
  - Levo/pravé navádění citlivé na vzdálenost vede uživatele k přesnému umístění podzemních inženýrských sítí a eliminuje „slepé" vyhledávání vedení/potrubí
  - Poloautomatické řízení zisku rychle detekuje sledovací signál a umožňuje přesné nastavení citlivosti přijímače
 • Displej na přijímači je vysoce kontrastní pro jasné zobrazení na plném slunečním světle a s automatickým podsvícením pro stinné a tmavé oblasti.
 • Měření hloubky:
  - Silný zkušební signál generovaný 10wattovým proměnným výstupem vysílače pro spolehlivou lokalizaci hloubky a vzdálenosti
  - Měření hloubky v aktivním režimu až do 6 m (20 ft)
 • Robustní, odolná konstrukce: odolnost proti vodě a prachu až do stupně krytí IP54 a odolnost proti pádu až do výšky 1 m (3,28 ft)
 • Lokalizace zemní poruchy pro napájecí a telekomunikační kabely pomocí volitelného přijímače s „A“ rámem.

beha 3

Detektor Amprobe UAT-600 si můžete v České republice zakoupit u společnosti Blue Panther (www.blue-panther.cz), která zároveň zajišťuje servisní činnost pro veškeré produkty značky Beha-Amprobe.

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...

Nejčtenější články