Nový operátorský panel GOT2507T-WTSD společnosti Mitsubishi Electric splňuje požadavky aplikací v náročných a drsných podmínkách pomocí stupně ochrany IP67F/IP66F a zvětšeného rozsahu provozních teplot od -20°C do +65°C.

Panel není třeba chránit dalšími opatřeními, i když je k jeho čištění používána tlaková voda nebo je-li provozován ve venkovním prostředí. Výsledkem je perfektní řešení pro odvětví průmyslu, jako je například energetický, potravinářský, nápojový a strojírenský.

Zatímco u standardních operátorských panelů se běžně uvádějí provozní teploty od 0 do 55°C, tak rozšířený rozsah provozních teplot GOT2507T-WTSD umožňuje provoz v náročnějších podmínkách bez potřeby ohřevu při nižších teplotách nebo chlazení při vyšších teplotách. To může výrazně snížit provozní náklady, například pro zpracovatele potravin a nápojů nebo v aplikacích pro energetický průmysl, a zároveň terminál nabízí vyšší flexibilitu instalace do aplikací, které jsou provozovány v extrémních teplotách.

GT25 Rugged 1

Panely GOT2507T-WTSD se také hodí do aplikací, kde jsou vystaveny přímému sluneční záření, jelikož poskytuje zvýšenou odolnost proti UV záření, a zároveň zvýšený jas LCD obrazovky spolu se speciální povrchovou úpravou eliminující odrazy umožňuje čitelnost i na přímém slunečním světle. Navíc je přední panel zpevněn kovovým krytem, a proto lze tento odolný panel využít i v aplikacích, kde dochází k velkým vibracím nebo nárazům.

Spolu se zvýšenou odolností mohou zákazníci těžit ze všech prvků a funkcí existujících GOT2000 modelů. Ty zahrnují několikanásobné komunikačních rozhraní, složené ze dvou ethernetových portů, RS232 a RS422/485, USB a případně bezdrátového LAN rozhraní. Kromě toho jsou informace zobrazené na displeji zdůrazňovány pomocí zvukových varování. Pomocí GOT Mobile firmy Mitsubishi Electric je možné zobrazovat aktuální vizualizaci stroje na vzdálených zařízeních, jako jsou tablety, chytré telefony a počítače. Všechny tyto funkce pomáhají zvyšovat produktivitu a snižují celkové náklady na provoz strojních zařízení.

GT25 Rugged 2

Kromě aplikací v energetickém, potravinářském a nápojovém průmyslu, nabízí GOT2507T-WTSD možnosti využití také v těžkém strojírenství, parkovacích systémech, regulátorech výkonu, napájecích stanicích pro elektromobily, přepravě a přístavištích.

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO březen/duben 2024

Rozšířené veletržní číslo časopisu se věnuje jako vždy v tuto dobu pozvánkám na stánky společností vystavujícím na...

Nejčtenější články