Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů, představuje nové cloudové kamery Kasa pro snadné zabezpečení. Mezi nové modely patří interní a venkovní kamera s pevnou polohou Kasa KC100 a KC200, a interiérový model KC110 s možností otáčení a naklápění.

Nové kamery jsou určeny pro domácnosti i kanceláře a díky připojení do cloudu je možné hlídat požadované prostory odkudkoliv.
Pro všechny nové modely kamer Kasa je společné, že jsou vybaveny snímačem pro ostré a vysoce kvalitní 1080p full-HD video a lze jej sledovat v bezplatné aplikaci Kasa Smart v reálném čase. Stream živého videa lze pustit na jakémkoli zobrazovači, který podporuje Alexu nebo Google Assistant, jako je Fire TV, Echo Show nebo Chromecast.

KC100 2019 3

Chytré nastavení

Kamery Kasa není třeba kontrolovat po celý den. Když je detekován pohyb nebo zvuk, je automaticky zasláno upozornění na mobilní telefon. Pro zpřesnění upozornění lze pak nastavit různé zóny, které jsou důležité pro sledování, například vstupní dveře, kuchyně, chodby nebo kdekoli jinde, a v případně změny v obraze dojde k alarmu. Pokud dojde před kamerou k nestandardní situaci, je možné využít obousměrný přenos zvuku pro komunikaci. Např se zvědavými spolubydlícími, rodinou nebo dokonce i se zlomyslnými mazlíčky.

Široké možnosti a snadná instalace

Kamery Kasa jsou vybaveny i přísvitem pro noční vidění, které jim umožňuje zaznamenat obraz až do vzdálenosti 6 metrů (KC100 a KC110) nebo až 9 metrů (u KC200).
Venkovní model KC200 je odolný proti povětrnostním vlivům a vybaven jak možností oboustranné komunikace, tak i sirénou k odrazení vetřelců. Díky magnetickému držáku na stěnu je instalace velmi rychlá a lze nastavit ideální pozorovací úhel. Aplikace Kasa Smart nabízí také průvodce instalací a připojením bezpečnostní kamery k Wi-Fi síti.
Pro pokrytí širokého prostoru v interiéru je ideální model Kasa Spot Pan Tilt KC110, který má pohyblivý objektiv s otáčením o 360° a vertikálním naklápěním v rozmezí 118°. Je tak ideální pro otevřené obytné prostory či kanceláře, protože se může otáčet všemi směry dokola. K pokrytí menších vnitřních prostor je optimální Kasa Spot KC100, která nabízí fixní pozorovací úhel a zajímavou cenu.

KC100 2019 1

Klíčové vlastnosti kamer Kasa:

 • Čisté video – poskytuje ostré a jasné vysoce kvalitní 1080p full-HD video přímo v dlani vaší ruky.
 • Naklápění a otáčení (KC110) – bezpečnostní kamera Kasa Spot Pan Tilt je ideální pro široce otevřené obytné prostory a může se otáčet všemi směry, aby pokryla více bodů ve vašem pokoji. S otáčením o 360° a vertikálním naklápěním v rozmezí 118° může kamera sledovat každý úhel v každé místnosti.
 • Širokoúhlé zorné pole (KC100) – 130° širokoúhlý zorný úhel zajistí, že nic nebude mimo dohled. Nainstalujte kameru v rohu a získejte plný výhled na svůj obývací pokoj, nebo ji umístěte na poličku, abyste získali skvělý výhled do vaší kuchyně.
 • Sledování pohybu (KC110) – pokud je detekován pohyb, Kasa Spot Pan Tilt kamera bude pokračovat ve sledování aktivity, dokud se nezastaví, i když je mimo zorného pole dohledu kamery. Pokud váš čtyřnohý přítel přejde zorné pole kamery, kamera bude sledovat jeho pohyb, dokud nenajde místo, kde se usadí.
 • Cloudové úložiště – dle nastavení předplatného Kasa Care lze vychutnat videozáznamy až po dobu 30 dnů a je možné nahrávání spouštět ručně.
 • Patrol mode (režim patroly) (KC110) - nastavte čtyři odlišné zorné úhly ve vašem obytném prostoru, takže když se vyskytne akce v jedné z těchto oblastí, kamera se automaticky otočí, aby zachytila aktivitu. Naprogramujte kameru tak, aby bylo možné sledovat jednotlivé oblasti v intervalech dle Vašeho výběru.
 • 24/7 živé zobrazení – pomocí aplikace Kasa Smart sledujte to, co je pro vás důležité v reálném čase a odkudkoli. Dokonce stream živého videa na jakémkoli zobrazovači, který podporuje Alexu nebo Google Assistant, jako je Fire TV, Echo Show nebo Chromecast.
 • Obousměrný zvuk – pro komunikaci se zvědavými spolubydlícími, rodinou nebo dokonce i se zlomyslnými mazlíčky, používejte svěží zvuk pro obousměrnou komunikaci. V pípadě
 • Snadná DIY instalace (KC200) – získejte nejlepší úhel a video s Kasa venkovní kamerou s jednoduchým postupem instalace v aplikaci Kasa Smart. Magnetický držák na kameru a montážní deska umožňují rychlé nastavení a umožňují optimální nastavení úhlu snímání kamery.
 • Odolnost proti povětrnostním vlivům (KC200) – Stupeň krytí venkovní kamery IP65 Kasa zajišťuje, že vaše zařízení bude chráněno před deštěm a prachem.
 • Noční vidění – dokonce i ve tmě lze pořizovat záznam, noční vidění až do vzdálenosti 6 m (KC100 a KC200) nebo 9 m (KC110). Nikdy nic nepřehlédnete ani v noci a stále máte stejně kvalitní video, na které jste zvyklí.
 • Okamžité upozornění na aktivitu – není třeba kontrolovat kamery Kasa po celý den. Získejte automaticky upozornění, když vaše kamera detekuje pohyb nebo zvuk. Reagujte rychle, když uvidíte svého domácího mazlíčka na gauči, spolubydlícího, který prochází váš pokoj, nebo když vetřelec vstoupí do vašich dveří.
 • Ochrana každého pixelu – všechny video streamy jsou chráněny standardním 128bitovým AES šifrováním s SSL / TLS přímo z kamery.

KC100 2019 2

Více informací o produktu naleznete zde:
https://www.tp-link.com/cz/home-networking/cloud-camera/kc100/#specifications
https://www.tp-link.com/cz/home-networking/cloud-camera/kc110/#specifications
https://www.tp-link.com/cz/home-networking/cloud-camera/kc200/#specifications

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...