Tak se nazývá nové řešení pro měření imisí ve vašem okolí. DUSTEE AIR je totiž senzorický systém nové generace pro města, firmy ale i domácnosti.

Už nemusíte čekat na hlášení z meteorologických stanic, které ani nemusí být v blízkosti vašeho domova. Toto zařízení nejen měří imise v reálném čase a zobrazuje je v přehledném podání, ale zároveň vám pomocí kombinace umělé inteligence a strojového učení dokáže předpovídat budoucí smogové situace na základě historických dat. Vy se tak můžete rozhodnout, zda půjdete v daný den ven, nebo jestli nebude lepší zůstat doma.

DUSTEE AIR 1

Velký výkon v malém balení

DUSTEE AIR je schopný měřit až 10 veličin na 7 různých senzorech, a to s přesností podobnou meteorologické stanici. Kde se však meteorologická stanice tomuto zařízení nemůže rovnat, je velikost. Zařízení DUSTEE většinou mají velikost jednoho nebo dvou hokejových puků a mohou tak být připevněny na okno, veřejné osvětlení nebo zastávku.
Dalším místem, kde se meteorologická stanice nemůže rovnat je pokrytí. Velká stanice je často pouze jedna ve městě, nebo městské čtvrti. Často může být měření zkreslené například umístěním od frekventované silnice nebo v údolí, kde může být horší ovzduší než o 100 metrů dále, ale tyto hodnoty jsou vztahovány i na místa, kde může být vzduch čistý. Senzory DUSTEE vzhledem ke své ceně a velikosti mohou být umístěny do každé ulice ve městě a pomocí nové technologie DUSTEE SENSE je můžete všechny propojit v jeden celek a zmapovat tak kompletní okolí. Pokud si tedy koupíte senzor k vám domů, zařízení se pomocí SENSE technologii propojí s dalšími DUSTEE zařízeními ve městě a vy tak zjistíte přesný stav ovzduší a místa, která lze navštívit, nebo kterým se naopak vyvarovat kvůli momentálnímu znečištění. Zařízení může také fungovat jako senzor vlhkosti a teploty.

DUSTEE AIR 2

Pro každého něco

Nyní když víme, jak DUSTEE AIR funguje, bylo by dobré i zmínit, že jsou nabízeny tři varianty. Každá by měla uspokojit určitou skupinu zákazníků a jejich potřeby. Pro domácnosti je ideální první verze, která zjišťuje vlhkost, teplotu a znečištění prachovými částicemi.
Druhá verze DUSTEE OFFICE se zase hodí pro podniky, které mohou měřit i další koncentrace jako například NO2, VOC, CO2, a CO.
Poslední verze, primárně určená pro města, tzv. DUSTEE CITY. Tato verze umí detekovat znečištění předešlých verzí, a navíc i koncentrace plynů SO2, O3 a H2S. Pokud tato měření nestačí, je možné na DUSTEE CITY napojit i senzory třetích stran. K této verzi lze připojit i záložní baterii, získat přístup k API, přístup k historickému stavu ovzduší a již dříve zmiňovaným predikcím.

DUSTEE AIR 3

Nápad nad zlato

Během letošního veletrhu AMPER 2019 se DUSTEE AIR představil i v soutěži Zlatý AMPER, kde se nápad natolik zalíbil, že získal i Čestné uznání Zlatého AMPERU 2019 a zájem velkého množství lidí. Soutěž tedy měla i neočekávaný efekt publicity a stánek SECTRON, oficiálního distributora zařízení DUSTEE AIR, se následně zaplnil lidmi, kteří chtěli vědět o tomto produktu více informací.

SECTRON s.r.o.
Josefa Šavla 1271/12, 709 00 Ostrava, Czech Republic
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
M: +420 605 326 555
T: +420 556 621 071
W: www.sectron.cz
F: https://www.facebook.com/sectron.cz/

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...

Nejčtenější články