Nový systém flexibilních LED pásků a příslušenství vyhoví širokému spektru požadav-ků na profesionální osvětlovací aplikace. Společnost LEDVANCE nabízí velkoobchodníkům nové portfolio LED pásků pro bohatou škálu profesionálních osvětlovacích aplikací.

LED pásky jsou k dostání ve třech různých třídách, které vyhoví širokému spektru požadavků. Kromě LED pásků zahrnuje toto portfolio také velký výběr LED předřadníků, profilů pro přisazenou nebo zapuštěnou montáž, krytů a jiného příslušenství – to vše jako sladěný celek poskytuje profesionálům v oblasti osvětlení systémové řešení pod značkou LEDVANCE.
LED pásky jsou k dispozici ve třech různých třídách: Superior, Performance a Value. Liší se především v tom, jaké je jejich ideální použití, životnost, stupeň krytí, počet LED světelných zdrojů na metr, světelný výstup a vyzařování. LED pásky jsou k dostání ve čtyřech teplotách chromatičnosti – 2700K, 3000K, 4000K a 6500K – a s různými světelnými toky od 300 do 2 000 lumenů na metr. Díky tomu jsou vhodné prakticky pro jakoukoliv osvětlovací aplikaci v konceptu moderního osvětlení, včetně klasického všeobecného osvětlování, okolního osvětlení a nepřímého osvětlení zákoutí a výklenků. Všechny LED pásky mají předem připojenou kabeláž na obou stranách a v případě potřeby je lze snadno zkrátit. Jsou dostupné v chráněném a nechráněném provedení, tj. se silikonovým krytem chránícím proti prachu a vodě nebo bez něj.

pasky led 2019 4
Všechny produktové třídy se dodávají pouze ve variantě pro stejnosměrné napětí 24V. Díky tomu je možné napájet z jedné strany až 18m LED pásku v jednom kuse. To přináší velkou svobodu při návrhu LED osvětlení a méně starostí s umístěním LED předřadníků.

Tři produktové třídy pro široké spektrum požadavků

Pásky třídy Superior s certifikací TÜV jsou obzvláště vhodné pro náročné osvětlovací aplikace ve velkých reprezentativních budovách. Na místech, jako jsou firemní kanceláře, luxusní hotely, nákupní centra a muzea, nabízí mimořádné podání barev s indexem CRI větším než 90. Díky 140 LED světelným zdrojům na metr je zajištěn velmi homogenní světelný výstup a vyzařování po celé délce pásku. Produkty třídy Superior v chráněném provedení a s krytím IP67 jsou ideální také pro venkovní použití v nepříznivých podmínkách a pro prašné a vlhké interiéry.  
Vyznačují se velmi vysokou životností až 60 000 hodin. Na pásky této třídy poskytuje společnost LEDVANCE pětiletou záruku.

Produkty třídy Performance, která má rovněž certifikaci TÜV, se vyznačují vysokou životností až 35 000 hodin. V chráněném provedení se stupněm krytí IP66 jsou odolné proti prachu a vydrží nápor proudu vody. Díky CRI 80 zajišťují kvalitní barevné ztvárnění a jsou vhodné pro středně velké kancelářské budovy, školy, restaurace, bary a obchody. Na pásky třídy Performance nabízí společnost LEDVANCE tříletou záruku.

pasky led 2019 3

Produkty třídy Value jsou všestrannými pomocníky s velmi dobrým poměrem cena/výkon určenými pro osvětlovací aplikace na základní úrovni. Mají také CRI 80 a jsou k dostání v chráněném provedení s IP65 a s životností až 20 000 hodin. Díky těmto vlastnostem představují dobrou volbu pro vnitřní prostory, jako např. menší kanceláře, penziony a soukromé prostory, ale také pro vhodné venkovní prostory.

Široká nabídka příslušenství pro snadnou instalaci a bezproblémový provoz

V montážní sadě pro systém LEDVANCE LED pásků naleznou osoby provádějící insta-laci veškeré komponenty, které potřebují pro snadnou instalaci a bezproblémový provoz. Mezi ně patří LED předřadníky v různém provedení pro příslušné třídy, s možností provedení s IP ochranou nebo s funkcí stmívání. Osoby provádějící instalaci si také mohou vybrat z široké nabídky profilů, včetně provedení pro různé typy instalace – otevřená nebo s fazetou, stropní nebo nástěnná montáž. Nabídka též zahrnuje různé přívodní kabely, konektory, koncovky a montážní prvky.  
Společnost LEDVANCE poskytuje osobám zajišťujícím instalaci podporu také prostřednictvím konfigurátoru systému LED pásků. Po zadání klíčových dat k projektu řešení osvětlení konfigurátor automaticky vygeneruje podrobný seznam dílů se všemi požadovanými komponenty.

Nový systém LED pásků najdete pod značkou LEDVANCE a pro velkoobchodníky bu-de k dostání od července. 

pasky led 2019 1

O LEDVANCE

Společnost LEDVANCE je s pobočkami ve více než 50 zemích a zastoupením ve více než 140 zemích jedním z předních světových poskytovatelů osvětlení pro profesionální uživatele a maloobchodní zákazníky. Společnost LEDVANCE, která se oddělila od společnosti OSRAM GmbH, nabízí rozsáhlý sortiment LED svítidel pro široké spektrum použití, inteligentní osvětlení pro řešení Smart Home a Smart Building, jedno z největších portfolií LED světelných zdrojů ve svém oboru i tradiční světelné zdroje. Po dohodě se společností OSRAM bude společnost LEDVANCE i nadále používat důvěryhodnou značku OSRAM pro řadu svých produktů (SYLVANIA pro USA a Kanadu). Více informací naleznete na www.ledvance.cz.

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO březen/duben 2024

Rozšířené veletržní číslo časopisu se věnuje jako vždy v tuto dobu pozvánkám na stánky společností vystavujícím na...