S novým řídicím systémem Allen-Bradley CompactLogix 5480 společnosti Rockwell Automation mohou průmysloví pracovníci vzít výrobu pevněji do svých rukou a činit kvalifikovanější provozní rozhodnutí.

Tento řídicí systém v sobě spojuje řídicí platformu Logix s operačním systémem Microsoft Windows 10 IoT Enterprise, což pracovníkům umožňuje prohlédnout si informace o stroji přímo u zdroje.

„Řídicí systém dokáže shromažďovat nezpracovaná data a předávat je pracovníkům v podobě užitečných informací přímo na úrovni stroje,“ říká Jason Shaw, globální produktový manažer pro řídicí systémy společnosti Rockwell Automation. „Díky tomu, že pracovníci tyto informace získají v blízkosti svého zdroje, mohou se lépe a rychleji rozhodovat v otázkách provozu. V konečném důsledku pak lépe reagují na problémy a zvyšují produktivitu platformy Connected Enterprise.“

ridici system 2019

Shromažďováním dat na úrovni strojů v reálném čase může řídicí systém omezit prodlevy. Uživatelé vidí řídicí informace přímo u zdroje, ostatní informace pak lze dále posunout na úroveň podniku nebo do cloudu. Možnost spustit aplikace systému Windows přímo v provozních prostorách dále snižuje potřebu zvláštního počítače ve výrobě i ekologickou stopu stroje.

„Společnosti využívající průmyslové IoT technologie si už nemůžou vybírat mezi cloudovými a místními architekturami – potřebují obojí,“ uvádí prezident a hlavní analytik společnosti LNS Research Matthew Littlefield. „Schopnost získávat data řídicího systému na úrovni strojů společně s informacemi z cloudu umožňuje pružné rozhodování, po kterém touží mnoho společností.“

Řídicí systém CompactLogix 5480 podporuje aplikace s až 150 polohovacími osami, a proto je ideálním doplňkem pro rozsáhlé aplikace balení, přestavby, tisku a webové aplikace, kterým zjednodušená architektura a menší ekologická stopa přináší užitek. Tento řídicí systém dále umožňuje rychlejší skenování a aktualizace polohovacích smyček, čímž přispívá ke zvýšení výrobní kapacity strojů.

Vyznačuje se několika bezpečnostními funkcemi, jako je ověření a autorizace uživatelů, přístup na základě pozice a digitálně podepsané šifrování. Operační systém Windows navíc běží nezávisle na řídicí jednotce, díky čemuž nebudou mít případné poruchy tohoto systému vliv na řízení strojů a linek.

Společnost Microsoft je strategickým partnerem v rámci partnerské sítě Rockwell Automation PartnerNetwork.

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...