SCHUNK razantně rozšiřuje svou řadu digitálních nástrojů jako součást strategie digitalizace, na základě technologie eCATALOGsolutions od společnosti CADENAS:

Po úspěšném uvedení online konfigurátoru SCHUNK pro montážní automatizaci jde nyní v jeho stopách celosvětově první 3D konfigurátor pro rotačně uchopovací jednotky. Kromě tohoto jsou okamžitě všechny díly uchopovacích systémů z katalogového sortimentu SCHUNK nyní k dispozici jako „SMART díly“. Konfigurátory a inteligentní 3D CAD modely poskytují vývojářům a systémovým integrátorům značnou úsporu času a zároveň minimalizují riziko chyb při plánování a navrhování uchopovacích systémů.

Konfigurator schunk 1

Konfigurace kompletních montážních skupin

Stačí několik kliknutí na schunk.partcommunity.com pro nakonfigurování celých montážních skupin rotačně uchopovacích jednotek. Na výběr je z rotačních modulů SRU-plus, chapadel, snímačů či plně standardizovaných adaptérových desek. Poté mohou být rotačně uchopovací moduly zkontrolovány v uživatelsky příjemném 3D náhledu, v případě potřeby upraveny a nakonec staženyv ve všech dostupných CAD formátech (volitelně 2D nebo 3D) nebo jako 3D PDF. Inteligentní kombinační logika zajišťuje zobrazení pouze proveditelných konfigurací. Individuálně generované seznamy dílů obsahují kromě komponent uchopovacích systémů všechny požadované standardní díly jako jsou středicí prvky a šrouby. Konfigurátor SCHUNK je stejně snadno použitelný i pro modulární montážní automatizaci: umožňuje intuitivně nakonfigurovat kompletní Pick & Place nástavby a stáhnout systém jako sestavu. Pro zrychlení procesu si uživatelé mohou nejprve zvolit ze čtyř základních konstrukčních variant Pick & Place a ty poté sestavit pro konkrétní účel. Nástroj obsahuje nejdůležitější chapadla, rotační moduly, lineární moduly a celý systém sestavení sloupů z více než 10 000 možností kombinací celosvětově nejrozsáhlejšího modulového programu pro vysoce účinnou montáž.

Konfigurator schunk 2

Konfigurator schunk 3

Konfigurator schunk 4

Inteligentní katalogové údaje

A to není všechno: všechny komponenty uchopovacího systému z katalogového sortimentu SCHUNK jsou nyní k dispozici jako „SMART díly“. Inteligentní 3D CAD modely zahrnují kromě geometrických dat CAD také technické katalogové údaje a charakteristické vlastnosti produktu. Přímo na modelu lze také zvolit a nakonfigurovat specifické varianty a připojovací díly, jako např. montážní sady senzorů, protiprachové nebo utěsněné verze nebo vlastní senzory. K dispozici jsou odkazy na datové listy, návody k obsluze a přímé odkazy na internetové stránky SCHUNK, kde naleznete více informací nejjednodušeji. To zkracuje čas při výběru komponent a příslušenství a odpadá časově náročné vyhledávání, jakož i zadávání a správa dat komponent. Metadata mohou být v CAD systému použita k simulaci sekvencí pohybu a zohlednění informací o těžišti, materiálech nebo normách ochrany životního prostředí. Místo konstruování uchopovacích systémů z jednotlivých dílů a jejich náročného přizpůsobení podle metadat, jako tomu bylo v programu CAD, si lze v systému CADENAS konfigurovat a kompletně stáhnout celé dílčí systémy. Protože všechny datové modely jsou již zařazeny jako eCl@ss 10.0, nabízejí ideální podmínky pro standardizované nákupy, skladování, údržbu, správu a používání.

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...